• ?
  BASI Pilates Sistemi Nedir?

  BASI; sanat ile insan hareket bilimine dayalı, klasiğin güncel ile karşılaştığı ve her ikisinin uyumla harmanlandığı bir bileşimdir. BASI formatının vücudu ve beyni bir bütün olarak ele alması bu yaklaşımı değerli kılar.  Öğrenciler önce dener, sonra aşama aşama anlar ve sonunda da öğretiyi tümüyle kavrar. Kısaca bedeninde yarattığı değişimler ile paralel biçimde bilinçsel farkındalığını en üst düzeye çıkarır.

 • ?
  Neden Pilates Timur Tekçe’yi Tercih Etmeliyim?

  BASI pilates, ruhsal ve bedensel barış ve dinginliğin çalışmasıdır. Bizler Pilates Timur Tekçe olarak, hem öğretimizin öncüsü Joseph Pilates'in hem de BASI pilatesin kurucusu Rael Isacowitz'in sağlık anlayışını, disiplinini ve sistemini tüm dünyadaki BASI stüdyoları ile aynı şekilde uyguluyoruz. Öğrencilerimizin dersler de anatomik olarak en doğru duruş formuyla egzersizleri uygulamalarının yanı sıra zihinsel farkındalıklarını da üst düzeye çıkarıyoruz. Bu sayede hareketlerin daha kontrollü ve güvenli yapılmasını sağlıyoruz. Yaptırdığımız egzersizlerle kişilerin hayat kalitelerini arttırmayı hedefliyoruz.

 • ?
  Pilates Sadece Harekete Dayalı Olarak Öğretilen Bir Egzersiz Midir?

  Pilates; sadece bedenin çalıştırılması ilkesine bağlı değildir, pilateste nefes, beden ve duruş bir bütün olarak kabul edilir. Derslerde nefes kullanımı ile konsantrasyon sağlamamız hareketleri doğru yapabilmemiz için önemlidir. Pilateste intercostal adı verilen kaburgalar arası bir nefes sistemi kullanılır. Bu nefes sistemi ile kasların aktif hale gelmesi sağlanır. Kas hem artı hem de eksi yönde çalışarak güç kazanmış olur. Doğru nefes kullanımı doğru duruşu ve sonucunda da ruhsal dinginliğe sahip ideal bedeni ortaya koyar.

 • ?
  Neden Basi Ekipmanları ile Çalışıyoruz ?

  BASI Pilates kurucusu Rael Isacowitz’in 40 yıllık deneyimi, yüksek mühendis ve endüstriyel tasarımcıların ortak girişimi ile hayata geçirilen BASI Systems® insan ergonomisine en uygun biçimde dizayn edilmiş BASI blok sisteminin sıkı disiplinini uygulamaya yönelik profesyonel makinelerdir. 

 • ?
  Pilates Egzersizi Hangi Yaş Grubuna Uygundur?

  Genellikle ergenlik döneminden başlayarak ileri yaş grubuna kadar her bireyin uygulayabileceği bir egzersizdir

 • ?
  Pilatesin Günlük Yaşantımıza Ne Gibi Katkılar Sağlar?

  Fiziksel ve zihinsel olarak kuvvet, esneklik ve koordinasyonu güçlendirirken stres ile mücadeleyi ve zihinsel odaklanmayı teşvik eden bir sistemdir. Her yaş grubu tarafından rahatlıkla uygulanabilecek bir çeşitliliğe sahiptir. 

 • ?
  Pilates Derslerinin Doğru Uygulanmasının Önemi Nedir?

  Pilates derslerinde hareketlerin uzman eğitmenler eşliğinde doğru bir şekilde uygulanması olası sakatlanmaların önüne geçilmesi için önem taşımaktadır. Vücudunuz ihtiyacına göre kişiye özel hazırlanan programlar hedefinize daha çabuk ulaşmanızı sağlar.