Diğer Pilates Metodlarından BASI

BASI Pilates Bağdat Caddesi

BASI PİLATESİ DİĞER PİLATES METODLARINDAN FARKLI KILAN NEDİR?

BASI (Açılımı Body Art Sciene International )Pilates Rael Isacowitz tarafından 1989 da kurulmuştur. Kuruluşlardan beri Pilates metoduna layık standartlar yaratmaya baş koymuş bir eğitim kurumu olmuştur.

BASI pilatesin amacı ;

*Yüksek seviyede donanımlı eğitmenler hazırlamak.

*Egzersizleri başlangıçtan ileri seviyeye doğru güvenli ve doğru bir şekilde uygulatmayı hedeflemek.

*Kendine özgü blok sistemiyle bütün vücudu doğru ve orantılı bir şekilde çalıştırmak.

Öğrenciler bu egzersizler yoluyla kendileri ve hayatları hakkında daha fazlasını keşfedeceklerdir.

BASI Pilates doğruluk, prensip, disiplin ve kişinin kendi gücüne inancını benimser. Hedefimiz sizi en yüksek potansiyelinize ulaştırmak, zihinsel ve bedensel olarak limitlerinizi zorlamaktır.

Bu Pilates türü sanat ve insan hareket bilimine dayalı, Joseph Pilates’in değerlerine sadık kalarak derinlemesine fonksiyonel insan hareketleri üzerine bir eğitim sunmaktadır. Güncel bilgilerin de harmanlandığı huzur, sağlık, mutluluk için bütünsel ve çağdaş bir yaklaşımdır.

Bu Pilates türünü özgün kılan, öğrettiğimiz şeyin sadece bir workout olmaktan daha fazla beklentisinin olmasıdır. Çalıştırdığımız öğrenciler egzersiz yoluyla kendileri ve yaşamları hakkında daha fazlasını bulacaklardır.

BASI Pilates’de bulunan Block System geniş bir repertuvardır. Derinlemesine hakim olunmasını gerektirir. Block Sistem, standardize edilmiş bir formatı korumanın yoludur. Sistem ard arda sıralanmış bir yapının içine yerleştirilmiş bütün repertuarın sıralanması sistemidir. Her hareketin, Blok sistemi içinde yeri vardır. Format hem müşterinin programını yapılandırmakta hem de stüdyoyu bir bütün olarak yönetmekte kullanılır.

Bu Pilates türünde ileri seviye pilates egzersizlerini sergilerken amaç; hareketlerin salt kendilerini değil sistemin anlaşılabilmesidir. Pozitif değişimlerinde düzenli çalışma ile yaratılabileceğini unutmamalıyız.

Bağdat Caddesi Pilates Timur Tekçe olarak bu değerlere sadık kalarak eğitmenlerimizi BASI hocalarından oluşturup yine bu pilates türüne özgü ekipmanları kullanıyoruz. Bu pilates türünün bizlere öğrettiği en önemli şey bir öğretmenin her zaman öğrenci olduğudur. Sürekli öğrenen, gelişen ve bilgisini arttıran eğitmen kadromuzla güncelliğimizi ve farklılığımızı ortaya koymaktayız.